Siparişimizi nasıl kontrol edebilirim?

 • Bize 0 (850) 878 33 33 numaralı telefondan, instagramda @kasguru hesabından veya info@kasguru.com e-mail adresinden ulaşabilir. Gönderilerimizi Yurtiçi Kargo aracılığı yapıyor olmamız nedeni ile satın alma işleminden sonraki iş günü itibari ile kurye firması aracılığı ile 444 99 99 nolu telefondan kontrolde bulunabilirsiniz.

  Ürünlerinizi fiziksel olarak inceleyebileceğimiz satış yapan mağazalar bulunmakta mıdır?

  • Suplementler.com mağazalarında ürünlerimizi fiziksel olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

  Kurye ücreti ne kadar?

  • 30 TL ve üzeri tüm tüm siparişleriniz Yurtiçi Kargo tarafından ücretsiz olarak yapılmakla birlikte 30 TL altındaki siparişlerinizde ise ücretlendirme Yurtiçi Kargo tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda 15 TL karşılığında yapılmaktadır.

  Kasguru’ ya buz koyabilir miyim?

  • Hayır. Çantamız soğutucu değildir. Koyduğunuz buz erimeye başladığında çantaya zarar verebilir. Bu yüzden jel soğutucuları kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Siparişimin yollanmasi ne kadar sürmektedir?

  • Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır. Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz telefon yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

  Faturam koli dışında görünecek mi?

  • Mali zorunluluklar nedeniyle her türlü ürünün faturası okunaklı bir biçimde kolinin dış yüzeyinde, içinde yer alan ürünleri belirtecek şekilde sergilenir.

  Adresime yakın kargo şirketi yok, siparişimi nasıl teslim alacağım?

  • Anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.

  Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?

  • Kasguru.com’dan verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin. Sorununuzu en kısa sürede çözeceğimizden emin olabilirsiniz.

  Kargom yanlış adrese gidiyor, ne yapabilirim?

  • Siparişiniz kargoya verildiğinde teslimat adresiniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasının sistemine aktarılır ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Teslimat şubeleri, kargo firması tarafından adresinize bağlı bulunan şubeye çıkarılır. Dolayısıyla ürünün teslimat için hangi şubeye verileceği Kasguru´ya bağlı bir seçim değildir. Kargonuz eğer yanlış adrese ya da şubeye gönderilmişse, bize e-posta yoluyla bilgi verdiğiniz takdirde kargo firması tarafımızca bilgilendirilir ve yönlendirme işlemleri en kısa sürede yapılır.

  Kargo teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?

  • Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  Siparişim darbeli, kırık geldi. Ne yapmalıyım?

  • Satışa sunduğumuz tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. Buna rağmeni niteliği itibarıyla hassas ürünlerde, taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.


           Böyle bir durumda süreç şöyle işler:

          Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış            pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.

          - Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin.             Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün                    hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği                      şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden              olur.

          - Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için                      görevliyi uyarın.
           “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir                   açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.

         - Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo                     şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını             istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa,                   lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

         - Sitemizden sipariş verdiğiniz ürün beyaz eşya ise; doğrudan yetkili servisiyle              iletişime geçip hasar raporu alabilirsiniz. Yetkili servis bu konuda size gerekli              yönlendirmeyi yapar.

         - Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü Hepsiburada.com’a                             gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda           bilgi verilir.
           *Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı           yapan kargo firmasıyla geri gönderin.

       

  Aldığım ürünün paket içeriği eksik çıktı, ne yapmalıyım?

  • Kasguru’da satışa sunulan ürünler üretim zincirinden orijinal kutularında gelir ve hiç açılmadan paketleme yapılarak kargoya teslim edilir. Ürünlerin sevkiyatında yaşanabilecek olası sorunlara karşı kargo paketleri üzerine yapıştırdığımız etiketlerde bir uyarı yazısı göreceksiniz. Bu uyarıda, teslimat sırasında kargo görevlisi yanınızdayken ürünü açıp kontrol etmeniz gerektiği hatırlatılmaktadır. Yapacağınız kontrol sonucunda ürün paket içeriğinde bir eksik ya da hata olduğu takdirde, kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekir. Bu işlemin ardından dilerseniz ürünü teslim alabilir, sadece tutanakla birlikte bize başvuruda bulunabilirsiniz.

            Paket içeriğindeki eksik ya da hatayı olduğunu teslimat sonrasında fark                      ederseniz, tutanak olmadan da bize başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için                    sipariş bize info@kasguru.com veya 0850 878 33 33 nolu telefondan                          ulaşabilirsiniz. Böyle bir durumda, konuyla ilgili gerekli kayıtlar alınıp                          işlemleriniz hemen başlatılır. Siparişinizdeki eksik parça hakkında kategori                 departmanı iletişime geçilir. Kayıt altına alınan eksik parça adresinize teslim               edilmek üzere kargoya verilir.

  Faturamdaki ürünle bana gelen ürün farklı, ne yapmalıyım?

  • Stok kodlamasında yaşanan bir hata nedeniyle farklı bir ürün gönderilmişse öncelikle sizden özür dileriz. Değişim işleminin yapılabilmesi için bize info@kasguru.com veya 0850 878 33 33´ten ulaşabilirsiniz.Talebinize istinaden gerekli aksiyonlar alınarak mağduriyetiniz en kısa sürede giderilecektir.

  Kasguru´ya üye olmak ücretli midir?

  • Sitemize üye olmak ücretsizdir. Sipariş verebilmek, indirim, kampanya ve promosyonlardan haberdar olmak ve sizlere sunmuş olduğumuz avantajlardan faydalanabilmek için hemen üye olabilirsiniz.

  Sipariş verirken sorunlar yaşıyorum, ne yapmam gerekir?

  • Sipariş verirken yaşadığınız tüm sorunlarla ilgili olarak bize 0850 878 33 33 numaralı müşteri destek hattımızdan veya info@kasguru.com e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

  Haftasonu verilen siparişler hangi gün kargolanmaktadır?

  • Çalıştığımız kargo şirketleri Cumartesi günleri de çalıştığı için Cumartesi günü saat 14:00’dan önce verilen siparişleriniz Cumartesi günü kargoya teslim edilecektir. Kargo şirketleri Pazar günü çalışmadıkları için ise Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilecektir.

  Ürün iade politikanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

  • Almış olduğunuz ürünü, ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Aldığınız ürünü belirtilen süreler içinde iade etmeden önce, info@kasguru.com adresine ürün fatura numarası ve sipariş numaranızı içeren bir e-posta atmanız gerekmektedir.

  Havale veya EFT yapabileceğimiz hesap numaralarınız nelerdir?

  • Hesap Numarası: İş Bankası TR790006400000111110155827